با دیدنی های شهر دبی در امارت بیشتر آشنا شوید

دیدنی های شهر دبی در امارت

شهر ساحلی دبی یکی از مناطق توریستی کشور امارات متحده عربی یکی از پر جاذبه ترین شهر های این کشور می باشد. دیدنی های شهر دبی آن را به یک قطب گردشگری تبدیل کرده که هرساله افراد زیادی را برای دیدن آن ترغیب می کند به طوری که این شهر در سال ۲۰۰۷ عنوان هشتمین شهر پربازدید جهان را از آن خود کرد. دیدنیهای دبی تنها به مناطق تاریخی و تفریحی محدود نمی شود و این شهر به تنهایی دارای بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ می باشد.

دیدنی های شهر دبی

همه ی چیزهایی که درباره دبی باید بدانید

دبی با ۴۱۱۴ کیلومتر مکعب یکی از بزرگترین شهر های امارات متحده عربی می باشد که دارای آب و هوایی گرم و خشک است به طوری که حتی در زمستان نیز هوای آن گرم می باشد. زبان اصلی این شهر عربی می باشد اما زبان انگلیسی نیز به طور گسترده ای در آن مورد استفاده قرار می گیرد. این شهر به وسیله خور دبی که از دیدنیهای شهر دبی می باشد به دو نیم به نام های بور و دیرای دبی تقسیم شده است. در طول خور دبی لنج های سنتی عربی در همه جا به چشم می خورند که از جاذبه های این شهر محسوب می شوند.

دیدنی های شهر دبی

برج خلیفه، بلندترین دیدنی دبی

برج خلیفه یکی از دیدنی های شهر دبی است که به تنهایی سهم به سزایی در جذب توریست در این شهر داشته است. این برج با ۱۶۳ طبقه قابل استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع بلندترین سازه ای است که تاکنون توسط انسان ساخته شده است. طبقات این ساختمان دارای استفاده تجاری، مسکونی و تفریحی می باشد و دارای بزرگترین بالکن برای مشاهده نمای بیرونی برج می باشد که از دیدنی های شهر دبی محسوب می شود.

دیدنی های شهر دبی

دهکده جهانی دبی

بدون شک دهکده جهانی دبی یکی از محبوب ترین دیدنی های شهر دبی محسوب می شود و که توصیه می شود گردشگران دیدن آن را از دست ندهند. این دیدنی دبی به صورت شهرکی ساخته شده که در آن بناهای مشهوری که در تمام کشورهای دنیا وجود دارد در آن ساخته شده و انواع سوغات و خوراکی ها و لباس های مخصوص تمام کشورهای دنیا را عرضه می کنند. همچنین در این مکان امکانات تفریحی و گردشی زیادی برای تمام سنین در نظر گرفته شده است. این عوامل در کنار هم این شهرک را به یکی از پر بازدیدترین دیدنی های شهر دبی تبدیل کرده است.

دیدنی های شهر دبی

پارک های آبی پرطرفدار

دیدنی های شهر دبی بسیار است و از پرطرفدارترین آن ها می توان به پارک های آبی اشاره کرد که با توجه به آب و هوای گرم این شهر توریست های بسیاری را جذب می کنند و از توریست پذیر ترین دیدنی های شهر دبی هستند. یکی از این پارک های آبی، پارک آبی وایلد وادی است که به دلیل داشتن موقعیت مکانی مناسب در کنار برج العرب از زیباترین دیدنی های شهر دبی به حساب می آید. از دیگر پارک های آبی دبی می توان پارک آبی لگولند که مخصوص خانواده ها و کودکان ۲ تا ۱۲ ساله می باشد ، پارک آبی آیس لند که از محبوب ترین دیدنی های شهر دبی است و پارک آبی واندر لند نام برد.

دیدنی های شهر دبی

برج العرب، از زیباترین دیدنی های شهر دبی

برج العرب یکی از لوکس ترین هتل های دبی که مدتی به عنوان نماد این شهر مورد استفاده قرار می گرفت از دیدنی های شهر دبی است و جزو نقاط توریستی این شهر می باشد. طراحی این  مکان دیدنی دبی به شکل {v} می باشد و ارتفاع آن به ۳۲۱ متر می رسد. این هتل دارای آکواریوم های زیبایی است و با داشتن امکانات برای انجام ورزش های مختلف مکان مناسبی برای تفریح و گردش می باشد.

دیدنی های شهر دبی

موزه معماری سنتی دبی

این موزه که در منزلی متعلق به شیخ جمعه بن مکتوم قرار دارد در منطقه تاریخی الشندقیه است. این موزه از ۲ طبقه که دارای ۱۰ اتاق و یه حیاط بزرگ در مرکز آنهاست تشکیل شده است. با توجه به سبک لوکس و مصالحی که در ساخت این خانه به کار رفته است می توان آن را به عنوان یکی از بهترین دیدنی های شهر دبی دانست که افراد زیادی را به سمت خود جذب می کند. افرادی که از این موزه دیدن می کنند می توانند با ویژگی های معماری سنتی این شهر آشنا شوند و از این دیدنی دبی لذت ببرند.

دیدنی های شهر دبی

مسجد جمیرا از دیدنی های شهر دبی که پذیرای تمام ادیان است

این مسجد زیبا که از دیدنیهای دبی است به عنوان یکی از نماد های این شهر شناخته می شود و از مهم ترین بناهای تاریخی محسوب می شود. مسجد جمیرا از معدود مساجدی است که به افراد با دین های متفاوت اجازه ورود می دهد و به همین دلیل گردشگران زیادی به سمت آن سرازیر می شوند و از دیدنی های شهر دبی است که قدمتی تاریخی دارد.

دیدنی های شهر دبی

مراکز خرید دبی

از دیدنی های شهر دبی که از مهم ترین دلایل تبدیل این شهر به قطب توریست پذیری نیز بوده اند مراکز خرید دبی هستند. این مراکز از پرطرفدارترین دیدنی های دبی هستند و زمینه درآمد زایی بسیاری برای این شهر ایجاد می کنند. یکی از این مراکز خرید دبی مال می باشد که از بزرگترین مراکز خرید خاورمیانه محسوب می شود . این مرکز خرید با داشتن قسمت های مختلفی مانند ارائه مد و پوشاک، داشتن آکواریوم و باغ وحش، رستوران های گوناگون و سینما های متعدد و همچنین دارا بودن آبنما و سایر امکانات رفاهی و تفریحی از دیدنیهای شهر دبی است که تاثیر بسزایی در اقتصاد این شهر دارد.

از دیگر دیدنهای دبی مرکز خرید برجمان است که از قدیمی ترین و مشهور ترین مراکز خرید و دیدنی های شهر دبی است و تنها به عنوان مکانی برای خرید و فروش کالا در نظر گرفته نمی شود و یک مرکز تفریحی نیز به حساب می آید. برجمان دارای موقعیت مناسبی از نظر مکانی نیز هست و در مسیر وسایل نقلیه عمومی قرار دارد به همین دلیل بین گردشگران طرفداران زیادی دارد و از پربازدید ترین دیدنی های شهر دبی است.

مرکز خرید ابن بطوطه علاوه بر اینکه به عنوان یکی از بزرگترین مراکز خرید دبی به شمار میرود، به دلیل داشتن معماری و سبک بی نظیر خود یکی از مشهورترین دیدنی های شهر دبی می باشد. معماری این مرکز خرید برگرفته از ۶ کشور دارای فرهنگ و تاریخ است و از قسمت های مختلفی مانند شهر بازی، هایپر مارکت، فود کورت، سینما و… تشکیل شده است و به دلیل قیمت های بالای این مرکز خرید به عنوان یکی از گران ترین دیدنی های شهر دبی به شمار می رود.

از دیگر دیدنی های شهر دبی مرکز خرید سیتی سنتر دیره نام دارد که خیلی سریع پس از تاسیس در سال ۱۹۹۵ به عنوان یکی از مناطق خرید مناسب شناخته شد. این مرکز خرید علاوه بر داشتن  فروشگاه های مختلف و امکانات رفاهی متنوع، دارای یک هتل ۵ ستاره با ۳۱۸ اتاق و قیمت های متوسط، مرکز خرید سیتی سنتر را به یکی از پرطرفدارترین و جذاب ترین دیدنی های شهر دبی تبدیل کرده است.

دیدنی های شهر دبی

سواحل زیبای دبی

شهر دبی در توریست پذیری صنعت رو به رشدی داشته و در سال گذشته تعداد گردشگرانی که از این شهر بازدید کرده اند به مرز ۱۵ میلیون نفر رسید که این آمار از گردشگران شهرهایی مانند پاریس و نیویورک بوده که به ترتیب ۱۴ و ۱۳ میلیون نفر بوده است. کشور امارات این آمار را مدیون دیدنی های دبی است که شامل مناظر طبیعی و همچنین معماری و سازه های بی نظیر این شهر است. یکی از مناظر طبیعی در این شهر که هر ساله آمار بازدید بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهند سواحل زیبا و دلنواز است. این سواحل به دلیل داشتن مناظر بسیار زیبا و دلپذیر، داشتن آبی زلال و پاک، دسترسی آسان تمام اقشار به این سواحل و همچنین وجود امکانات تفریحی و رفاهی بسیار زیاد و مناسب جذب کننده گردشگران بسیاری هستند.

ساحل الممزار یکی از زیباترین سواحل این شهر می باشد و با داشتن امکاناتی مانند استخر و زمین بازی ویژه کودکان ، آمفی تئاتر و همچنین چمنزارهای گسترده محیطی زیبا را برای گردشگران به وجود آورده و تقریبا در تمام روزهای سال ازدحام جمعیت در آن بالا می باشد.

برخلاف ساحل الممزر که به دنبال ایجاد فضایی آرام است، ساحل کایت از هیجان انگیزترین دیدنی های شهر دبی است. در تمام ساحل کایت دبی شما شاهد پرواز کایت ها در رنگ های مختلف هستید ، همچنین ورزش های موج سواری، کایاک و ماهیگیری نیز از علایق افرادی است که برای تفریح این ساحل هیجان انگیز را انتخاب می کنند.

یکی دیگر از سواحلی که هنگام مسافرت به دبی نباید دیدن آن را از دست داد، ساحل غروب آفتاب دبی است. منظره این ساحل به سمت برج العرب است و هنگام غروب آفتاب نمایی بسیار زیبا و رمانتیک دارد و افراد زیادی را به سمت خود جذب می کند. این ساحل یکی از مکان هایی است که مورد علاقه خانواده ها قرار میگیرد و شما در آنجا خانواده های زیاده را مشاهده می کنید.

دیدنی های شهر دبی

چکیده:
دیدنیهای دبی در امارات متحده عربی این کشور را به یک قطب گردشگری تبدیل کرده است. دیدنی های شهر دبی هرساله تعداد زیادی گردشگر را به این شهر جذب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *