مراکز و جاذبه های تفریحی دبی را بیشتر بشناسید

جاذبه های تفریحی دبی بسیار متنوع هستند. برج العرب و مسجد جمیرا را می توان از موارد اصلی جاذبه های تفریحی دبی به شمار آورد که از جذابیت بسیاری برخوردارند.

دیدن جاذبه های تفریحی دبی در سفر به امارات متحده عربی

جاذبه های تفریحی دبی بسیار متنوع و گوناگون هستند. از جاهای تفریحی دبی می توان به برج العرب اشاره کرد. مناطق تفریحی دبی برای بسیاری از جذابیت های ویژه ای برخوردار هستند. مراکز تفریحی دبی را در سفر به این شهر از دست ندهید.

جاذبه های تفریحی دبی در سفر به این شهر عربی

دبی شهری است که از مراکز تفریحی دبی و گردشگری بسیاری برخوردار است. کسانی که به طور شخصی و یا با تورهای مسافرتی به این شهر سفر می کنند می توانند از جذابیت های این مکان ها لذت کافی ببرند. اگر بخواهیم وصف کلی برای این شهر عنوان کنیم باید عنوان کشور را به آن نسبت بدهیم چرا که این شهر از تمامی امکانات موجود در یک کشور برخوردار است.

مکان ها و جاذبه های تفریحی دبی عبارتند از برج العرب، برج خلیفه، تور سافاری، دیراسوکس، موزه دبی و چندین مورد دیگر که در سفر به امارات متحده عربی می توانید با برنامه ریزی مناسب از برخی از این مکان ها دیدن کنید. در ادامه به معرفی برخی از جاذبه های تفریحی دبی خواهیم پرداخت که در سفر به این شهر می توان از آن ها دیدن نمود و لذت کافی برد. پس همچنان با ما باشید.

جاذبه های تفریحی دبی

جاده شیخ زاید

تور سافاری از مراکز تفریحی دبی

از جاذبه های تفریحی دبی می توان به تور های تفریحی در این شهر اشاره کرد. یکی از این موارد تور سافاری می باشد. اگر بدنبال یک تفریح نیم روزه هستید ما به شما این تور را پیشنهاد می کنیم. تور سافاری در دبی طرفداران بسیاری دارد چرا که می توان نصف روز را به تفریح و گشت گذار از طریق این تورها پرداخت. ۲۰۰ هزارتومان هزینه این تور به همراه یک وعده شام برای هر نفر می باشد.این یکی از بهترین جاهای تفریحی دبی می باشد.

دلیل نام نهادن این تور به نام سافاری گشت و گذار با اتومبیل هایی است که در دبی به سافاری شهرت دارند. در کنار تفریح و گشت و گذار با این اتومبیل می توانید از تپه های شنی به تماشای غروب زیبا بپردازید و در انتها در رستوران های این منطقه به خوردن وعده شام اقدام کنید. در سفر به دبی توصیه می کنیم از تور سافاری به عنوان یکی از جاذبه های تفریحی دبی استفاده کنید.

مناطق تفریحی دبی

واحه العین از مراکز تفریحی دبی

از دیگر جاذبه های تفریحی دبی می توان به واحه العین اشاره کرد. این منطقه که از مساحت ۳۰۰۰ هزار هکتاری برخوردار است از دیدنی های این شهر شناخته می شود. از ویژگی های بارز این منطقه می توان به وجود درختان خرما اشاره کرد. این درختان که از سایه های پراکنده برخوردارند از طریق سیستم ۳۰۰۰ هزار ساله به نام افلاج آبیاری می شوند.

ورودی واحه العین رایگان است و افراد می توانند در زیر سایه درختان این منطقه به صدای شرشر آب گوش فرا دهند و برای چند ساعت از شلوغی شهر به دور باشند. اگر اهل سفر هستید ما حتماً به شما این منطقه از شهر دبی را پیشنهاد می کنیم. واحه العین از جاذبه های تفریحی دبی محسوب می شود که برای بسیاری از مراجعه کنندگان به این شهر از جذابیت ویژه و خاصی برخوردار است.

جاهای تفریحی دبی

جاده شیخ زاید از جاذبه های تفریحی دبی

شاید این جمله که جاده های دبی از جذابیت تفریحی و گردشگری بی نظیری برای توریست و گردشگران برخوردارند برای برخی از خوانندگان عزیز جالب باشد. در این بخش در رابطه جاده ای شناخته شده در این شهر عربی به بحث خواهیم نشست که برای بسیاری توریست و گردشگران بسیار دیدنی است. شاهراه اصلی شهر دبی جاده شیخ الزاید است که برای بسیاری از توریست و گردشگران به عنوان E 11 شناخته شده می باشد.در مورد دیگر مناطق تفریحی دبی در ادامه برایتان توضیح داده ایم.

 این بزرگراه در سالیان پیش جاده دفاع نام داشت که در موازات ساحلی تا ابوظبی امتداد دارد. گسترش ۳۰ کیلومتری این جاده در سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۸ صورت گرفته است. اتصال مارینای دبی و نخل الجمیرا توسط این بزرگراه صورت گرفته است. اگر قدم به این بزرگراه بگذارید با برج های آسمان خراش مواجه می شوید که به آن جذابیت خاصی بخشیده اند. جاده شیخ زاید از جاذبه های تفریحی دبی محسوب می شود که گشت وگذار در آن با وسایل نقلیه از لذت خاصی برخوردار است.

مراکز تفریحی دبی

خانه شیخ سعید مکتوم از جاذبه های تفریحی دبی

از مکان های تفریحی و دیدنی شهر عربی دبی می توان به خانه و امارات قدیمی به نام شیخ سعید مکتوم اشاره کرد. این مکان که اقامتگاه حاکم قبلی دبی بوده است سالیانه با حضور توریست هایی از نقاط مختلف دنیا مواجه می شود.

 در سال ۱۸۹۶ این خانه بنا شده است و امروزه به عنوان یکی از جاذبه ای تفریحی دبی محسوب می شود. ۳۶۰۰ متر مربع این بنا مساحت دارد و در سال ۱۹۸۶ به دستور شهرداری دبی بازسازی شده است. در این مکان تاریخی موزه ای از اسکناس ها و همچنین تصاویر حکمرانان دبی تاسیس شده است. تونل شندغه و دهانه خور در اطراف این مکان تاریخی قرار دارند.

جاهای تفریحی دبی

مسجد جمیرا از جاذبه های تفریحی دبی

از جاذبه های تفریحی دبی می توان به مسجد جمیرا اشاره کرد. این مسجد در محله هم نام خود یعنی جمیرا واقع شده است و همه ساله میزبان توریست و مسافرانی است که به قصد گردش در آن به این منطقه مراجعه کرده اند. دو مناره چهل متری و یک گنبد با ارتفاع شانزده متر این مسجد را مجلل تر نموده اند.

 استفاده از سنگ هایی به رنگ کرم متمایل به صورتی در نمای این مسجد به چشم می خورد. جالب است بدانید که تصویر این مسجد به عنوان یک نماد از شهر دبی بر پشت اسکناس های ۵۰۰ درهمی هک شده است. در سفر به دبی از مسجد جمیرا به عنوان یکی از جاذبه های تفریحی دبی دیدن کنید.

مناطق تفریحی دبی

برج العرب از جاذبه های تفریحی دبی

جاذبه های تفریحی دبی بی نظیرند و کمتر کسی با دیدن این جاذبه ها محصور تماشای آنها نشده است. برج العرب یکی از دیدنی های این شهر محسوب می شود که نام هتل آن نیز زبان زد عام وخاص است. این برج با ارتفاع ۳۲۱ متر در جزیره ای مصنوعی ساخت بشر واقع شده است. متراژ اتاق های این هتل متفاوت است و شما می توانید در اتاق های کوچک و بزرگ آن اقامت کنید. البته کوچکترین اتاق این هتل ۱۶۹ متر مربع مساحت دارد.

شش هزار درهم مبلغ اجاره یک شب اتاق در این هتل است. البته برای سرو غذا نیز باید مبلغی در حدود ۱۰۰۰ درهم در نظر بگیرید. در این هتل هفت طبقه به عنوان آکواریوم در زیر دریا واقع شده است و از نمایی منحصر به فرد برخوردار است. تنها هتل هفت ستاره جهان در این برج واقع شده است. برج العرب از جاذبه های تفریحی دبی را می توانید در سفر به این شهر مشاهده کنید و یک شب در آن اقامت به یادماندنی داشته باشید.

جاذبه های تفریحی دبی

اسکی سرپوشیده از جاذبه های تفریحی دبی

از جاذبه های تفریحی دبی می توان به اسکی سرپوشیده این شهر اشاره کرد. در این پیست اسکی سرپوشیده شما همچنین می توانید تفریحات دیگری همچون برف بازی، سورتمه سواری و چندین مورد دیگر را تجربه نمایید. ۲۲۵۰۰ متر مساحت این بنا می باشد که در تمامی ایام سال پوشیده از برف و یخ است.

 پنج پیست اسکی در این مکان تعبیه شده است. تمام تجهیزات و لباس مربوط به اسکی سواری را می توانید در این مکان تهیه کنید. با اسکی سواری می توانید خود را به پایین منطقه برسانید و از طریق تله کابین به ارتفاعات بروید. در سفر به این شهر توصیه می کنیم لذت اسکی سواری در این منطقه که از جاذبه های تفریحی دبی است را از دست ندهید.

مراکز تفریحی دبی

بستکیه از جاذبه های تفریحی دبی

در خیابان فهیدی محله قدیمی به نام بستکیه واقع شده است که در اطراف آن موزه دبی بنا شده است. این محله قدیمی یکی از جاذبه های تفریحی دبی محسوب می شود. بادگیرهای مرتفع در این محله از ویژگی های معماری آن محسوب می شوند. در کنار این بادگیرها می توان به کوچه های تنگ و باریک این محله اشاره کرد.

 کاربرد بادگیرهای محله بستکیه خنک نمودن محیط منزل می باشد. ۳۸۰۰۰ مترمربع وسعت این محله می باشد که تعداد ۵۲ خانه با معماری قدیمی در آن وجود دارد. در سفر به دبی توصیه می کنیم از دیدنی های این محله قدیمی غافل نشوید و یک روز به یاد ماندنی را در آن سپری نمایید.

ابن بطوله مال از جاذبه های تفریحی دبی

جاذبه های تفریحی دبی تنها به مکان های تاریخی و قدیمی آن معطوف نمی شود. شما می توانید در بازار و مراکز خرید این شهر به تفریح و گشت و گذار بپردازید و لحظات نابی را در آن ها تجربه کنید. شاید جالب است بدانید که خرید کردن برای بسیاری به مانند تفریح کردن است؛ بنابراین ما به این افراد مرکز خرید ابن بطوله مال در دبی را پیشنهاد می کنیم.

 این مرکز خرید در بزرگراه معروفی به نام شیخ زاید که در بخش های قبلی به آن پرداختیم واقع شده است. بازگشایی این بازار در سال ۲۰۰۵ بوده است و همچنان به عنوان یکی از مراکز خرید و بزرگ دبی شناخته می شود. این بازار با ۶ بخش مختلف الهام گرفته از شش کشور جهان بنا و طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *