مکان های تفریحی دبی را بیشتر بشناسید

آشنایی با مهم ترین مکان های تفریحی دبی

در این مقاله جهت آشنایی با مکان های تفریحی دبی، همراه ما باشید. دبی با توجه به این که در سال های اخیر سرمایه گذاری عظیمی در زمینه گردشگری انجام داده است به یکی از قطب مکان تفریحی دبیهای گردشگری منطقه خاورمیانه و حتی آسیا تبدیل شده است. از آنجا که این شهر از جاذبه های طبیعی مناسبی برخوردار نبوده است، بیشتر شاهد ساخت و بنای اماکن تفریحی از سوی مسئولان شهر در دبی بودیم تا این شهر را از لحاظ جاذبه های گردشگری و تفریحی در سطح خوبی قرار دهد، امروزه مکان های تفریحی دبی به مهم ترین و شگفت انگیزترین جاذبه های این شهر شیخ نشین تبدیل شده است.

مکان های تفریحی دبی

شاید به جرات بتوانیم بگوییم که مهم ترین جاذبهٔ گردشگری دبی، مکان های تفریحی دبی است، این شهر از قدمت چندانی برخوردار نیست به همین دلیل در آن جاذبه های طبیعی کم تری دیده می شود، ساخت اماکن تفریحی دبی نیز بیشتر به منزله فقدان جاذبه های طبیعی و همچنین جذب بیشتر گردشگران بوده است. مکان های تفریحی دبی بسیار شگفت انگیز هستند و معمولا نمی توان برای آن ها در منطقه خاورمیانه نظیری پیدا کرد.

مکان تفریحی دبی

پارک آبی وایلد وادی (Wild Wadi) یکی از بهترین مکان تفریحی دبی

یکی از مهم ترین مکان های تفریحی دبی پارک آبی وایلد وادی است، این مکان تفریحی دبی در خیابان جمیرا و در جنب هتل برج العرب و جمیرا بیج قرار دارد. این پارک آبی روباز است و دارای سرسره های فراوانی است، با سرعت هشتاد کیلومتر در ساعت و در ارتفاع ۳۳ متر سرسره ها قابل استفاده هستند. در این پارک دو ماشین موج سواری مصنوعی نیز موجود است که علاقه مندان می توانند از آن استفاده کنند. در طول فصول مختلف آب پارک آبی وایلد وادی قابلیت سرد شدن و گرم شدن را دارد. این پارک همچنین یک آبشار با ارتفاع بلند در حدود هجده متر دارد که در ورودی آن واقع شده است. وایلد وادی همچنین سه رستوران با غذاهای متنوع و دو فروشگاه نیز دارد.از دیگر اماکن تفریحی دبی در زیر توضیح داده ایم.

در این مکان تفریحی دبی به اسم جوها وجود دارد که مخصوص بازی کودکان است و بالای صد نوع بازی در آن وجود دارد. بدون شک پارک آبی وایلد وادی یکی از دیدنی ترین مکان های تفریحی دبی است که نباید آن را از دست بدهید.

مکان های تفریحی دبی

سرزمین عجایب (Wonderland Theme Park Dubai)

یکی دیگر از مکان های تفریحی دبی، سرزمین عجایب است. سرزمین عجایب دبی در حدود بیست و دو سال پیش در دبی یعنی در سال ۱۹۹۶ ساخته شده است و از قدیمی ترین مکان های تفریح دبی محسوب می شود. از تفریحات سرزمین عجایب می توانیم به شهر بازی در دو نوع روباز، روپوشیده و پارک آبی اشاره کنیم. تمامی سنین در این شهر بازی می توانند از امکانات آن استفاده کنند و در واقع از مکان های تفریحی دبی است که مناسب هر سنی است که با امکانات مجهز و پیشرفته در طول سال تعداد زیادی از گردشگران را به سوی خود جذب می کند. اگر می خواهید از سرزمین عجایب دبی دیدن کنید و از تفریحات آن لذت ببرید در اطراف پل قرهود و پارک خور دبی واقع شده است.این یکی از بهترین اماکن تفریحی دبی می باشد.

در این محیط شاد و جذاب می توانید از غذاهای خوشمزه و لذیذ رستوران ها و فست فودهای آن نیز استفاده کنید تا اوقاتی به یادماندنی برای شما رقم زده شود.

 سرزمین عجایب دبی از پرطرفدارترین مکان های تفریحی دبی نیز محسوب می شود. شهربازی سر پوشیده و روباز این مجموعه فعالت خود را از ۱۰ صبح آغاز، تا ۱۲ شب ادامه می دهد. پارک آبی این مجموعه نیز از ۱۰ صبح تا ۸ شب فعال است. روز چهارشنبه تایم پارک آبی، مخصوص خانم ها است.

اماکن تفریحی دبی

اتوبوس شگفت آور دبی (wonder bus Dubai)

اتوبوس شگفت انگیز دبی از هیجان انگیزترین تفریحات در دبی است  که دست کمی از دیگر مکان های تفریحی دبی ندارد و بسیاری از گردشگران به دنبال استفاده از این اتوبوس شگفت انگیز هستند، طبق گفته ها، اتوبوس دریایی برای اولین بار در کل دنیا در خاورمیانه و در شهر دبی است که برپا شده است.

اتوبوس دریایی در واقع وسیلهٔ نقلیه ای به شکل اتوبوس است که در خشکی به مانند یک اتوبوس معمولی است و در دریا به اتوبوس دریایی تبدیل می شود.

 اتوبوس شگفت انگیز در ابتدا گردشگران را به منظور گردش به شهر می برد و بعد از مدتی گشت و گذار، اتوبوس وارد خور دبی می شود و چند ساعت بر روی رودخانه حرکت می کند که سفری هیجان انگیز برای شما رقم خواهد زد.

مکان تفریحی دبی

تور هلیکوپتر دبی ((Helicopter tours of Dubai

به همراه مکان های تفریحی دبی حتما سعی کنید که از تور هلیکوپتر دبی استفاده کنید، استفاده از تور هلیکوپتر دبی با رزرو ممکن است و شما باید از قبل جهت استفاده از این تور آن را رزرو کنید، سعی کنید که در این تور کپی گذرنامه خود را به همراه داشته باشید که ممکن است به دلایل امنیتی لازم باشد. در تور هلیکوپتر دبی به همراه پنج یا چهار نفر دیگر پروازی در حدود پانزده دقیقه خواهید داشت. رفتن به فراز آسمان و دیدن دبی از آسمان بسیار لذت بخش خواهد بود. این پرواز شما را بر فراز جزیره جهان خواهد برد که شکل آن به صورت قاره ها با کشورهای مختلف است که سفر شما را شگفت انگیز خواهد کرد، برخی از آژانس های مسافرتی که برای تور دبی فعالیت می کنند برای تور هلیکوپتر دبی تخفیفاتی را نیز ارائه می دهند که می توانید از آن ها استفاده کنید.حتما از این اماکن تفریحی دبی دیدن فرمایید.

مکان های تفریحی دبی

سیاره سحر آمیز دبی (Magic Planet Dubai)

سیاره سحر آمیز دبی از محبوب ترین مکان های تفریحی دبی محسوب می گردد و از مکان های تفریحی دبی است که مخصوص کودکان می باشد که در مرکز خرید سیتی سنتر واقع شده است، در این سیاره بازی های ویدئویی جالبی نیز وجود دارد که علاوه بر کودکان قابل استفاده برای سنین دیگر نیز می باشد و کودکان در کنار خانواده های خود می توانند از یکی از جذاب ترین مکان های تفریحی دبی استفاده کنند.

 از جمله امکانات و تفریحات سیاره سحر آمیز دبی می توانیم به تاب گردان، قطار برقی، چرخ و فلک، اتومبیل سواری، بازی های الکترونیکی و ویدئویی اشاره کنیم.

اماکن تفریحی دبی

پیست اسکی دبی (Ski Dubai)

پیست اسکی دبی یکی از بهترین مکان های تفریحی دبی می باشد. این پیست در سال ۲۰۰۵ به صورت رسمی آغاز به کار کرد و اولین پیست اسکی در خاورمیانه محسوب می شود که سرپوشیده است. در کشور امارات میانگین بارش برف در طول سال صفر است و از این لحاظ بسیار قابل توجه است. پیست اسکی دبی پنج مسیر چهارصد متری دارد. این پیست اسکی به دستگاه های پیشرفته ای مجهز است که باعث خنک شدن هوای درون پیست می شود و همچنین موجب تولید برف از قطرات آب می شود که از ایدهٔ بسیار هوشمندانه ای بهره گرفته شده است.

قطرات آب به سمت برف پاش، پاشیده می شوند و برف پاش آن ها را به ذره های ریز یخ تبدیل می کند که بر سطح زمین فرود می آید. در بازدید از مکان های تفریحی دبی حتما از پیست اسکی دبی بازدیدی داشته باشید.

مکان تفریحی دبی

سواحل دبی ((Beaches Dubai

سواحل دبی نیز از مکان های تفریحی دبی محسوب می شود و بسیاری از کسانی که به دبی سفر می کنند به خاطر سواحل زیبایی دبی است که این سفر را ترجیح می دهند. بر سواحل دبی قوانین و مقررات خاصی حاکم است که کسانی که به سواحل می روند، ملزم به رعایت آن ها هستند. از جمله این که ممنوعیت بردن حیوانات اهلی و سگ به ساحل از جمله این قوانین است. شما زمانی که در سواحل دبی هستید نمی توانید آتش روشن کنید، چادر بزنید، یا گروه های سور و شادی تشکیل دهید.

 سواحل دبی از جمله مکان های تفریحی دبی است که می توانید در آن به شنا کردن مشغول شوید. آب های ساحلی دبی در بسیاری از موارد آرام است. اما نباید فریب ظاهر آرام آن را خورد چرا که ممکن است موج های آن شنا کنندگان را به سرعت از ساحل دور کند.

مکان های تفریحی دبی

کافی شاپ یخی دبی ((Iced Coffee Dubai

یکی از بهترین مکان های تفریحی دبی کافی شاپ یخی این شهر است که از جمله شگفت انگیزترین مکان های تفریحی دبی محسوب می شود. بسیاری از زوج های جوان معمولا در سفر به دبی از این کافی شاپ دیدن می کنند که در مرکز دبی واقع شده است. زمانی که می خواهید وارد کافی شاپ یخی دبی شوید به دلیل سرمای بالای داخل آن به شما لباس گرم داده می شود.

 هر روز در حدود صد نفر به این کافی شاپ یخی سر می زنند و در حدود چهل نفر نیز گنجایش دارد. دمای این کافی شاپ منهای صفر درجه می باشد.

اماکن تفریحی دبی

پارک ساحلی الممزر دبی Al Mamzar Park Dubai))

از بهترین مکان های تفریحی دبی می توانیم به پارک ساحلی الممرز دبی اشاره کنیم که در ناحیهٔ الحمریه واقع گردیده است. استقبال زیادی از این پارک می شود ولی از آن جا که مساحتی بالغ بر صد هکتار دارد تعداد زیاد جمعیت را حس نخواهید کرد. چمنزارهای وسیع، استخر، زمین بازی مخصوص کودکان، آمفی تئاتر و داشتن چهار ساحل از ویژگی های الممرز دبی است. مکان های تفریحی دبی بسیار فراوان است که در این مقاله به مهم ترین آن ها اشاره شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *