وضعیت آب و هوای دبی چگونه است ؟

آشنایی با وضعیت آب و هوایی دبی

 

یکی از مهمترین نکات انتخاب یک شهر یا کشور جهت سفر توریستی تفریحی آگاهی از وضعیت آب و هوایی مقصد است. از اینرو اطلاع از شرایط آب و هوای دبی در ایام مختلف سال، یکی از دلایل اصلی انتخاب تور دبی جهت سفر به این شهر می باشد. وضعیت آب و هوای دبی در برخی از روزهای سال آنچنان عالی و مطلوب است که گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان جهت سفر به یک شهر بندری و لذت بردن از گرما و آفتاب در ساحل، تور دبی را انتخاب می کنند. در اینجا ضمن بررسی شرایط آب و هوایی دبی در ایام مختلف سال، بهترین زمان سفر به این شهر معرفی می گردد.

آب و هوای دبی

آب و هوای دبی به عنوان یکی از مقاصد پرطرفدار و پرجاذبه ی گردشگری حوزه ی خلیج فارس، در تقسیم بندی بیابانی استوایی قرار دارد. وضعیت هوای دبی و شرایط رطوبتی این شهر در فصول گرم و سرد سال دارای شرایط متغیری است. دمای دبی از لحاظ میانگین سالیانه در بازه ی چهل تا بیست درجه ی سانتیگراد در روز و سی تا چهارده درجه سانتیگراد در شب نوسان می کند. عمدتاً هوای دبی به دلیل نزدیکی به دریا و مدار رأس السرطان، در تابستان شرجی و دارای رطوبت بالاست. اما در زمستان دمای هوا در دبی با وجود گرم بودن برای فصل سرد سال طرفداران زیادی دارد. در واقع تور دبی در این ایام بسیار پر رونق است و شهر مملو از مسافران می باشد.

آب و هوای دبی

بررسی آماری آب و هوای دبی در فصول مختلف سال

قبل از انتخاب تور دبی می توان با نگاه آماری به درجه دمای هوا در دبی، بهترین زمان سفر را انتخاب کرد. به ترتیب برای ایام مختلف سال کمترین و بیشترین دمای ثبت شده ی شهر دبی بدین صورت است که در فصل بهار و ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد دمای دبی از ۱۷-۲۶، ۲۰-۳۱ و ۲۴-۳۶ متغیر می باشد. در تابستان درجه حرارت دبی در بازه ی ۲۶-۳۷ برای تیرماه، ۲۹-۳۹ برای مردادماه و ۳۰-۳۹ برای شهریور به طور میانگین ثبت شده است. درجه هوای دبی در پاییز نیز برای مهرماه ۲۷-۳۷ درجه، آبان ماه ۲۳-۳۳ درجه و آذرماه ۱۹-۳۰ درجه است. در فصل پرطرفدار تور دبی یعنی زمستان نیز دمای هوای دی ماه دبی ۱۶-۲۵ درجه، بهمن ماه ۱۵-۲۳ درجه و اسفندماه ۱۵-۲۳ می باشد.

دمای هوای دبی

بررسی وضعیت آب و هوای دبی از نظر رطوبت

بر طبق آمارهای جهانی، مقدار میانگین رطوبت هوا برای شهر های ساحلی به مانند دبی، بین پنجاه تا شصت درصد در ایام مختلف سال متغیر است. اب وهوای دبی در تابستان به گونه ای که در بعضی از روزها رطوبت نود درصد و بالاتر نیز برای آن ثبت شده است. در حالی که در اواخر پاییز و در فصل زمستان، میزان رطوبت دبی مقداری مناسب دارد. فصول بارندگی های این منطقه از جهان نیز در همین ایام قرار دارد. اصولاً انتخاب تور دبی از نظر آب و هوایی، شرایط مناسب آن در بازه ی زمانی ای است که دیگر نقاط دنیا آب و هوای مناسبی ندارند. زمستان سرد اروپا و آمریکای شمالی، باعث می گردد تور دبی و سفر به یک منطقه ی نسبتاً گرم و خشک زمستانی رونق زیادی داشته باشد.

دمای دبی

آب و هوای دبی مشکلی برای توریست ها نیست

در واقع دمای هوای دبی و رطوبت آن مشکلی برای استفاده کنندگان از تور دبی ایجاد نمی کند. سیستم های بزرگ،‌ پیشرفته و غول پیکر سرمایشی موجود در اماکن تفریحی دبی، هوای مطبوع و خنک در ایام گرم سال را جهت رفاه توریست های تور دبی ایجاد می کند. یک مورد مهم درباره شرایط جوی و هوای دبی، بارش کم باران و نبارید برف در این شهر است. اما مسئولین این شهر جهت رفاه مسافران تور دبی با ایجاد مراکزی خاص برف مصنوعی در ایام مختلف سال تولید می کنند تا افراد بتوانند از اسکی بازی نیز در سفر خود لذت ببرند. کمبود آب نیز با تقطیر آب دریا جبران شده است و پارک های آبی فراوانی در این شهر موجود می باشد.

هوای دبی

به خاطر دمای هوا در دبی، شب های این شهر پویاتر است

مراکز خرید و تفرجگاه های شهر دبی به علت گرمای روز و خدمت رسانی بهتر به توریست ها تا ساعات زیادی از شب مشغول خدمات دهی به توریست های تور دبی می باشند. در واقع مردم برای فرار از شرایط بد آب و هوایی روز دبی به هوای خنک تر شب پناه می برند. به طور طبیعی در شب های این شهر رفت و آمد مردم و مسافرین بسیار بیشتر از روز است. معمولاً در شهر های ساحلی به مانند دبی دما و رطوبت هوا حتی در صبح ها نیز بالاست ولی سحرگاه های تابستان و نزدیک صبح می توانید شاهد حضور تعداد زیاد توریست های این شهر در سواحل بود.

آب و هوای دبی در چه بازه ی زمانی ای برای سفر مناسب است

اگر به قصد استفاده از سواحل دبی، تور دبی را انتخاب می کنید باید بدانید که دمای هوای دبی در فصول گرم سال و مخصوصاً تابستان حتی در شب ها اصلاً شرایط جالبی ندارد و ممکن است نتوانید رطوبت بالای آن را تحمل کنید. در واقع اگر تور دبی را برای لذت بردن از سواحل و بیابان های این منطقه و احیاناً تماشای مسابقات ماشین سواری و شتررانی آن انتخاب می کنید، تور دبی در اواخر آذرماه و ماه های دی و بهمن را رزرو کنید. با این حال اب هوای دبی در مراکز تفریحی در همه ی فصول سال حتی تابستان بسیار مناسب است و محدودیتی ایجاد نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *