تجربه ای فراتر از هیجان در پارک آبی وایلد وادی دبی

تجربه ای فراتر از هیجان در پارک آبی وایلد وادی دبی

پارک آبی وایلد وادی (wild wadi) که در زبان فارسی به معنای رودخانه وحشی است، یکی از بزرگترین و بهترین پارک های آبی جهان است که در شهر دبی در کشور امارات متحده عربی واقع شده است و هر ساله گردشگران زیادی را به بازدید از خود ترغیب می کند. در ادامه با این پارک آبی هیجان انگیز بیشتر آشنا خواهیم شد.

پارک آبی وایلد وادی دبی

پارک آبی وایلد وادی در شهر دبی، جاده جمیرا، روبروی برج العرب واقع شده است. ساخت این پارک آبی هیجان انگیز در سال ۱۹۹۹ صورت گرفته و دارای مدرن ترین و کامل ترین وسایل بازی های آبی و نیز سیستم گرم و سرد کردن آب در فصول مختلف سال است. نمای کلی این پارک بر اساس قصه های کهن عربی است و بر گرفته از ماجراهای شگفت انگیز شخصیتی باهوشی به نام یوها (juha) است که در موقعیت های گوناگون وانمود می کند احمق است.

پارک آبی وایلد وادی

وسایل پارک آبی وایلد وادی

در زیر با برخی از مهیج ترین وسایل بازی در این پارک آبی دوست داشتنی آشنا خواهیم شد:

جمیرا سکیرا

یکی از هیجان انگیز ترین سرسره های وایلد وادی، سرسره بسیار بلند جمیرا سکیرا است. برای استفاده از این سرسره باید نزدیک به ۳۲ متر از پله های مشخص شده بالا رفت اما ارتفاع این سرسره بسیار بیش از ۳۲ متر و نزدیک به ۱۲۰ متر است. سقوط در این سرسره هولناک با سرعت ۸۰ کیلومتر در ثانیه همراه است. این سرسره روباز نیست و سقوط در درون لوله های پلاستیکی صورت می گیرد.

برج سورج

سرسره مارپیچ برج سورج از محبوب ترین وسایل بازی پارک آبی وایلد وادی است. مکانیزم این سرسره به این شکل است که داوطلبان را سوار تیوپ های یک یا دو نفره می کند و سپس از سرسره هایی به صورت مارپیچ به شکل روباز و سر پوشیده با سرعت بالا عبور داده و نهایتاً وارد یک استخر بزرگ می کند.

مستر بلسترز

یکی دیگر از هیجان انگیز ترین سرسره های وایلد وادی، سرسره مستر بلسترز است که حدود ۱۵ متر ارتفاع دارد و به وسیله تیوپ می توان سوار آن شد. این سرسره مهیج شبیه به یک ترن عمل می کند و مسافرانش را پس از گذر سریع از مسیر های شیب دار و تو در تو به پایان خط می رساند.

تندروم الی

از دیگر وسایل بازی وایلد وادی، می توان چاله فضایی تندروم الی را نام برد که البته نسبت به وسایل بازی دیگر هیجان کمتری دارد. حرکات تندروم الی به صورت چرخشی است و می توان سوار بر تیوپ های دو نفره و یا چهار نفره، از آن استفاده نمود.

جوها دو و دوگون

جوها دو و دوگون یک مکان تفریحی در وایلد وادی است که هیجان کمتری نسبت به سایر بازی ها دارد و به خصوص برای کودکان بسیار مناسب است این مجموعه شامل ۱۰۰ بازی آبی متنوع مانند سرسره مخصوص کودکان، دوش های متعدد و هم چنین استخر مناسب کودکان است.

رودخانه جوها

استفاده از این وسیله بازی برخلاف دیگر وسایل هیجان انگیز، برای علاقمندان به تجربه های آرامش بخش ساخته شده است. این رودخانه ۳۶۰ متر طول دارد. جریان ملایم آب، تماشای مناظر زیبای دو طرف رودخانه و آبشار های زیبا در مسیر حرکت رود می تواند فضایی آرام و دوست داشتنی را برای گردشگران فراهم آورد.

از دیگر وسایل بازی محبوب در وایلد وادی می توان رودخانه خروشان، موج سواری و استخر موج را نام برد.

پارک آبی وایلد وادی

مکان های تفریحی پارک آبی وایلد وادی

این پارک آبی مجهز، دارای چهار فروشگاه بزرگ، چندین رستوران و کافی شاپ، کابین های لوکس خصوصی، فیشو، صندلی های مخصوص آفتاب گرفتن، رختکن جدا برای خانم ها و آقایان، دوش های مجهز و تمیزاست. از نکات ارزشمند پارک آبی وایلد وادی، مناسب سازی آن برای معلولان است. به این ترتیب که معلولان جسمی و حرکتی با استفاده از راهنما های مخصوص خود که پارک آبی در اختیارشان قرا داده است، می توانند هیجان را در پارک آبی تجربه کنند. هم چنین کارت های تخفیف مخصوصی برای معلولان نیز وجود دارد.

پارک آبی وایلد وادی

ساعت کار پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی در تمامی ایام سال از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ عصر آماده سرویس دهی به گردشگران است که البته در ماه هایی از سال تا ساعت ۷ و ۸ شب هم ادامه دارد. نکته جالب توجه این پارک آبی، اختصاص زمانی هایی است که بانوان می توانند بدون حضور آقایان از وسایل وایلد وادی استفاده کنند.

چکیده:
وایلد وادی نام پارک آبی مجهزی در شهر دبی است. پارک آبی وایلد وادی دارای امکانات و تجهیزات زیاد تفریحی است و هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *